Vállalatirányítási rendszer: Kinek? Miért?
De kinek is ajánlott egy ilyen rendszer bevezetése?
Leginkább olyan stabil, növekedő vállalatoknak, akik optimalizációra törekednek. Napjainkban az adatok létrehozása és kezelése nagyon fontos, így azon vállalatok számára ajánljuk, amelyek sok adattal dolgoznak, úgy érzik a jelenlegi rendszerük már nem elégíti ki az igényeiket, folyamataikat automatizáltabb, rugalmasabb és áttekinthetőbb módon szeretnék kezelni. Tévhit, hogy egy ERP rendszer csupán a nagyvállalatoknak való, hiszen a kis- és középvállalatoknak is ugyanúgy segíthet a céljaik elérésében.
Hogyan nyújthat segítséget egy ERP rendszer?
A mai vállalatok működése rendkívül összetett és a hosszútávon is sikeres működés fenntartása érdekében meg kell felelni a törvényi elvásároknak, reagálni kell a változásokra, döntéseket kell hozni és folyamatos fejlődésre kell törekedni. A sikernek alapfeltétele a rugalmasság és a felmerülő akadályok korszerű és leleményes módszerekkel való megoldása. Mindezek gyors és célravezető intézkedéseket követelnek. Ezek azok, amikben egy ERP rendszer segít. A rendszer bevezetésével egységes informatikai rendszer jön létre, többszörös adattárolás és adatbevitel nélkül. Az információáramlás könnyebbé és hatékonyabbá válik, így javul a szervezeten belüli kommunikáció is.
A megfelelő vállalatirányítási rendszer a vállalat szinte minden tevékenységét lefedi: a gyártást, a logisztikát, a számvitelt, az erőforráskezelést és még sok mást. Képes a folyamatokat fejleszteni, a működési költségeket csökkenteni, a döntéshozatalt javítani és a szervezeti hatékonyságot növelni. Azonban fontos megérteni, hogy bár számos előnye van egy ERP bevezetésének, ez sem csodaszer, így szervezeti problémákat nem képes megoldani.